Kom til online valgmøde om handicapsagen på onsdag d. 11. marts, kl.19!
Sammen med CP Danmark, Muskelsvindfonden og LEV, arrangerer Dansk Handicap Forbund online valgmøde på onsdag d. 11. marts kl. 19
Den 09. marts 2026
Sammen med CP Danmark, Muskelsvindfonden og LEV, arrangerer Dansk Handicap Forbund online valgmøde på onsdag d. 11. marts kl. 19.
Deltag i online valgmøde her
Vi opfordrer så mange som muligt til at deltage og vi håber, at alle vil bidrage til at sprede ordet så bredt som muligt.
Husk også, at det er nu vi i fællesskab skal påvirke kandidater vi møder på gaden og det er vigtigt, at alle bidrager til at få handicapsagen på dagsorden ved deltagelse i generelle valgmøder og debatter.
Brug endelig de valgspørgsmål, som forbundet har produceret. Her kan du hente inspiration til spørgsmål og du kan krydre dem med lokale eller personlige vinkler.
Klik her for at finde vores VALGSPØRGSMÅL

